Hobby

Różne sprawy, nie koniecznie związane z hiphopem

Re: Hobby

Postprzez cytrynianka » 9 cze 2018, o 20:46

My sporo z internetu korzystamy w wolnym czasie, chłopak jest programista i znalazł coś takiego jak sieć światłowodowa - https://www.inea.pl/popc i zastanawia się nad założeniem żeby mieć na prawdę szybki internet. :) w sumie ja go popieram bo to i do pracy i do hobby potrzebne
cytrynianka

Sponsor

Sponsor

Postprzez Denorad » 24 cze 2018, o 15:41

Ja ostatnio interesuje się szyciem :). Zamówiłam już nawet kilka materiałów w tym sklepie http://koloryiwzory.pl/ i na początek planuję uszyć pare poszewek na poduszki, a później zajmę się czymś trudniejszym :). Co sądzicie o takim hobby?
Denorad

Postprzez fabianczo » 24 cze 2018, o 17:16

Moim hobby jest narciarstwo, więc ponad pół roku siedzę i czekam aż będę znów mógł pojeździć
fabianczo

Postprzez kejka » 28 cze 2018, o 12:17

Ja uwielbiam przeglądać blogi o różnej tematyce. Przykładowo ostatnio zaczęłam poszukiwać rad dla kobiet, które zajmują się dziećmi i domem. W oko wpadło mi klika wpisów ze stronki: http://mksalwernia.pl/ Co myślicie? Może i wy macie jakieś fajne blogi godne uwagi? Z chęcią poznam Wasze propozycje!
kejka

Cheap Anaheim Ducks Hoodies

Postprzez Jymaxq6Q » 29 cze 2018, o 12:18

Nelson struggled in summer workouts but training camp has been another story.
Brown, who says he has had the nickname Smokey all his life, is proving to be the perfect mentor for Nelson,NFL Shop Gear, who might be the faster of the two.
Arians said Brown "is playing faster than he ever played last year, because he knows what he's doing, no hesitation. He sees coverage, he sees blitzes and all those things. He's playing extremely well right now."
Brown,NCAA Hockey Jerseys, a third-round draft pick out of Pittsburg State, was the talk of camp a year ago and went on to have a big rookie season, catching 48 passes for 696 yards and five touchdowns, including a memorable 75-yard reception from Carson Palmer with 1:21 to play to beat the Philadelphia Eagles.
"It's pretty nice," he said. "I like it."
Both are small and fast — very fast.
Nelson, a quiet fifth-round draft pick out of Alabama-Birmingham, smiles when asked about the "Smoke and Fire" nicknames.
Nelson, also in the mix to be the team's punt and/or kickoff return man, said Palmer talks to him about that every day.
"I actually sent him a picture that someone made on Instagram with the Smoke and Fire," Brown said. "He was excited about it."
"Wherever you see Smoke you see Fire," coach Bruce Arians said. "That's his nickname now. He's always in Smoke's hip pocket, following him around, and that's a good thing."
"He may be real quiet and reserved, but I think he's got a little swag to him now," Palmer said. "I think he's kind of realizing, 'Maybe I can play in this league. Maybe I'm not too small. Maybe I'm not too skinny,Argentina World Cup T-Shirts,' ... It's easy to maybe believe some of that stuff and I think he's realizing, 'Man, a lot of people were wrong about me.'"
"Pick your match," Brown said. "If you try to go on two,World Cup Jerseys 2018, you've got one that's going to be open. You've got to pick and choose."
Brown returned this year with more upper body strength, confident and comfortable in his role.

Nelson had the fastest 40-yard time at the NFL Combine at 4.28 seconds. But he is just 5-foot-10 and 160 pounds, compared with Brown's 5-11, 179. His size is probably the reason he fell so far in the draft.
"He always asks me, 'Do you trust me? Do you feel like you belong in this league?'" Nelson said. "I feel like I can play. They wouldn't draft me if they didn't think I could play."
GLENDALE, Ariz. (AP) — Smoke and Fire are sweeping through Arizona Cardinals training camp.
His training camp roommate, rookie J.J. Nelson, has become Fire.
Notes: Arians said Thursday that the battle for the punting job between Dave Zastudil and Drew Butler is even. ... The coach said Ellington, sidelined since early in camp with a hamstring injury,Cheap Atlanta Braves Jerseys, is close to full speed and is expected to play in the preseason opener Saturday night against Kansas City. ... Palmer had a regularly scheduled day off on Thursday.
Palmer said Brown's potential is "limitless." This week in practice,Dale Hawerchuk Jersey, the two connected on a beautiful long touchdown pass, the ball traveling some 65 yards through the air and finding Brown in stride.
"I left the fast food alone," he said. "I don't drink sodas no more. I feel real comfortable. I'm in the best shape I've ever been in. I can run the deep ball, come back and run another deep ball, and I'm barely tired."
Smoke is wide receiver John "Smokey" Brown, entering his second NFL season as a significant part of the team's prolific passing attack.
With Michael Floyd out with dislocated fingers, Nelson has had more practice time with the first team. Often, he and Brown are on the field at the same time. Add speedy running back Andre Ellington to the mix and it's hard to imagine a faster trio of players on any NFL team.
"I was full speed from the get-go," Brown said. "Carson will let it rip. You can't lollygag. You've got to hit it full speed, full speed at all times."
Brown likes it too.
Jymaxq6Q

Postprzez balerina89 » 1 lip 2018, o 20:23

Ja w wolnym czasie lubię grać na PlayStation, często gram przykładowo w fifę. Z moim znajomymi robimy często turnieje. A teraz mam w planach zakupić nowe gry, bo większość z tych co mam mi się znudziła. Z tego co wiem to w sklepie Euro mają fajne gry na ps4 https://www.euro.com.pl/gry-playstation-4.bhtml . Muszę się u nich rozejrzeć. Znajomy wspominał ostatnio, że kupił tam niezłą grę w promocyjnej cenie.
balerina89

Postprzez migos » 2 lip 2018, o 07:32

Ja stawiam na wędkarstwo, dzięki temu mogę się zrelaksować oraz miło spędzić czas. Moim ulubionym sklepem wędkarskim jest sklep Łowca https://wedkarstwo.lucio.pl/ wszystkie produkty mogę wygodnie zamówić bez wychodzenia z domu.
migos

Postprzez KamilOl » 10 lip 2018, o 10:50

Ja bardzo lubię sporty ekstremalne, ostatnio zainteresowałem się mountainboardem, nie wiem czy ktoś słyszał co to, jeśli nie to polecam przeczytać https://weekendwkorbielowie.pl/mountainboard-na-czym-polega-ten-sport, może kogoś też zainteresuje. Poza tym lubię kitesurfing i bardzo często w lato go uprawiam :)
KamilOl

Postprzez Pezcio » 14 lip 2018, o 11:59

Ja uwielbiam rysować na papierze, wykorzystując kredki.

Postprzez Szymekk23 » 16 lip 2018, o 09:46

Ja zbieram znaczki pocztowe. Uważam, że jest to bardzo ciekawe hobby.
___
Najlepszy kantor internetowy do wymiany waluty online
Szymekk23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hydepark